Ege Emirsan - Güneş Enerji Sistemleri

Kısa Bilgiler

SORUN SEBEP ÇÖZÜM
Güneş Enerjisi Deposundan su taşması. Şamandıra, tortul, pislik veya kireçten dolayı su girişini kapatmaktadır.Şamandıra hareket kolu kırılmıştır. Depo içerisindeki şamandayı ve kolunu kontrol edin.Vanaları kontrol edin.
Hava şartları uygun olmasına karşın sistem ısıtmıyor veya su sıcaklığı yetersiz kalıyor. Kollektör cam yüzeylerinde tozla pislenme vardır.Kapalı devrede antifiriz suyu eskimiştir. Kollektör cam yüzeylerini 3 ayda bir düzenli olarak temizleyi
Sıcak su eve ulaşmıyor. Soğuk su deposu boştur.Şebeke basıncı yetmiyordur.Sistem içerisnde hava vardır. Soğuk su vanasını kontrol edin.Şamandıra kolunu kontrol edin.
Kapalı devre sistemlerde genleşme deposu taşıyor. Vanalar yanlış konumdadır.Vanalar arızalıdır.Genleşme deposunun vanası açıktır. Vanaları kontrol edin.Vanalardan arızalı olanı belirleyin, arızayı gidermeye çalışın ve değiştirin.
Sabah erken saatte sıcak su kalmıyorsa. Sıcak su daha çok akşam saatlerinde tüketiliyordur.İzolasyon zayıftır.Kollektörün yönü yanlıştır. Saat 16:00′dan sonra kullanımı azaltın ki ertesi sabaha sıcak su kalsın.
Rahatsız edici sesler var ise. Şehir şebekesindeki su basıncı yüksektir.Boru çapları uygun olmayabilir.Soğuk suya çıkan boru suyun basıncı ile sarsıntı yapıyordur. Enerjiye çıkan soğuk su vanasını azltınız. Soğuk su borusnu sağlamlaştırınız.

 

Copyright © Ege Emirsan 2012, Tüm Hakları Saklıdır.

Güneş Enerji Sistemleri,İzmir Güneş Enerji,Güneş Enerjileri İzmir